Koučování

Co je koučování?

Koučování je efektivní způsob, jak podpořit osobní a profesní růst. Úkolem je pomoci v uplatnění vlastních schopností a zvýšit pocit osobního uspokojení či efektivity.

 Jak začít?

Ozvěte se a domluvíme se na oťukovácí lekci, které se říká nulté setkání. Seznámí se spolu, řeknete mi, co chcete v rámci koučování řešit a já vám dám základní informace o koučování a koučovacím procesu. Tohle setkání je zdarma a cílem je zjistit, jestli spolu chceme pracovat. Pokud se dohodneme na spolupráci, domluvíme si další setkání.

Koučovací schůzky

Doporučuje se naplánovat pět setkání, aby byl prostor dojít k cíli a aby zároveň byl vidět jasný cíl. Pokud k cíli dojdete dřív, skončíme dřív 🙂 Pokud budete mít zájem pokračovat, můžeme, ale vždy je potřeba si přesně definovat, co chceme probírat.

Jak koučování probíhá?

Při společných setkáních si postupně projdeme proces určení cíle, prozkoumání možností řešení a budeme spolu sledovat, jak se vám daří k cíli dostat. Jestli už o koučování něco málo víte, tak asi tušíte, že hlavní práce je na vás. Kouč pomůže jako průvodce na cestě, může vám pomoci podívat se na problém z různých stran, ale zásadní je, že vy sami chcete dosáhnout změny. Proto si mezi jednotlivými setkáními zkusíme domluvit nějaké experimenty a úkoly, které vám pomohou dostat se k cíli. 

Kde se sejdeme?

Můžeme se setkávat online nebo osobně (Barrandov).

Zajímavost

Při koučování se snažím používat metody, které maximálně pomohou klientovi v dosažení jeho cílů. Jednou z možností je použít LEGO® kostky pro definici cíle a možností řešení. (Jedná se o část metody LEGO® SERIOUS PLAY®.)

Závěrečné setkání

Při závěrečném setkání spolu vyhodnotíme, kam jste se dostali a jestli jste naplnili svůj cíl. Zároveň probereme, jestli jste se na své cestě naučili něco nového nebo jestli lépe využíváte své stávající schopnosti. Zkušenost mi říká, že většinou máme dostatek znalostí a dovedností, ale musíme se naučit je vědomě používat.

Tak co, jdete do toho se mnou?

Pokud ano, vyzkoušejte nultou hodinu online.