Stay home, save lives

Poslední dny prověřují, jak jsou na tom firmy i jednotlivci s digitalizací. Já si připadám v pohodě; dokud funguje internet, svět je pro mě v pořádku. Co mi ovšem hodně chybí, jsou hry a workshopy. Naštěstí oblíbená hra na spolupráci, RAVEN 13, se dá hrát i online. Osobní setkání nahrazuje komunikace přes videokonferenci. A jde to. dokonce v některých momentech je to větší výzva a dobrodružství. Už se těším na další hru 🙂

[pro:]TEST! LIVE!

Povedlo se! Máme za sebou první [pro:]TEST! LIVE! Hostem byl Jan Jaap Cannegieter s přednáškou o exploratory testingu. A jak se nám ho povedlo získat? Markéta Čonka se s ním potkala na školení a poprosila ho, jestli by pro nás mohl udělat přednášku. A on souhlasil 🙂

Přenos se povedl, zmrzlo nám to jen jednou, což je v dnešní době padajících videokonferencí malý zázrak. Sestříhanou verzi jsme uložili na YouTubu, takže se můžete podívat sami, jak to vypadalo.

RAVEN 13 s IPMA Young Crew

Měla jsem příležitost zahrát si RAVEN 13 s mladými projekťáky z IPMA Young Crew Czech Republic a jsem nadšená. Lidi to bavilo a dohrávali jsme ještě v hospodě. Super parta. Doufám, že se s nimi zase potkám.

Moc děkuju za pozvání. Perfektně jsem si to s vámi užila 🙂

Uverejnil používateľ Lucie Nová Piatok 14. februára 2020

SYMA 2019

V březnu se konalo další setkání manažerů na konferenci Systémy Managementu (SYMA).

Dostala jsem příležitost vystoupit s příspěvkem na téma Automotive SPICE. Věnovala jsem se hlavně otázkám, jak je standard koncipován a komu je určený.

Testerská komunita [pro:]TEST!

Když jsem se začala zabývat testováním softwaru, příjemně mně překvapilo, že je u nás dobře fungující komunita testerů. Jednou ze zajímavých akcí je [pro:]TEST!, kdy se jednou za měsíc koná meetup s přednáškou a s diskuzí na téma z oblasti testování (a v nepovinné části se pak jde testovat do hospody).

Jako u každé komunity se časem obměňuje osazenstvo: otcové zakladatelé si pořizují malé testery a nemají čas, na druhou stranu dorůstá nová generace. Někomu už leze automatizace krkem, pro dalšího je to aktuální záležitost. Nedá se zavděčit všem, ale je fajn, že [Pro]Test! pořád drží. Na konci září to bylo už 65. setkání.

QA komunita je na meetupu, na facebooku i na twitteru.

Jestli máte nějaké téma ke sdílení, tak se ozvěte. Přece jen nejzajímavější jsou zkušenosti odjinud, i kdyby to mělo být mapování slepých uliček 😉